Davraz Kayak Merkezi

Davraz Kayak Merkezi Akdeniz bölgesinde Isparta il sınırları içerisinde Isparta merkezine 26 km. mesafededir. Davraz Kayak Merkezi üç gölün ortasındadır ve birçok yerinden görünebilen manzarası Eğirdir Gölü ile insanı büyüleyebilir. 1.211 metre uzunluğunda saatte 1.000 kişi taşıma kapasiteli telesiyej tesisi ve T-Bar tesisi ile kayak sporuna hizmet vermektedir. Amatör ve profesyonel kayakçılar için ideal pistlere sahiptir. Kuzey disiplini ve alp disiplini, tur kayağı, snowboard, dağcılık, botanik gözlemcilik, yamaç paraşütü ve trekking yapma imkanı bulunmaktadır.

Isparta’ya 26 km. Antalya’ya 154 km. İstanbul’a 643 km. Ankaraya 452 km. İzmir’e 420 km. ve Süleyman Demirel uluslararası havalimanına 58 km. Antalya Uluslararası Havalimanına 130 km. uzaklıkta bulunmaktadır.

Davras dağı, bölgede aynı zamanda Davraz adı ile de anlılan ve Isparta Göller Bölgesinde Yer alan bir dağdır. Davras dağında yer alan kayak merkezi gerek kar kalitesi ve gerekse doğal güzellikleri ile kış turizmine hizmet etmektedir.

Davras dağı bir taraftan da Isparta ovasını kuşatmaktadır. Davras Kayak Merkezinin etrafında 2808 metre yükseklikteki Gelincik Dağı, 3007 metre yükseklikteki Dipoyraz Doruğu , 2612 metre yükseklikteki Gelincikana Doruğu yükselmektedir.

Davraz dağının zirvesi noktası 2635 metre yükselti ile Ulparçukuru Tepesidir.

Leave a Reply

*

captcha *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.