Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı mavinin her tonuna ev sahipliği yapan dünyada belki de bir eşini daha bulamayacağınız plajlarından en önemlisi.

Plaj Antalya’nın Kaş ilçesine 17 Km, Kalkan ilçesine ise 7 km uzaklıkta Kaş ve Kalkan ilçelerinin arasında bulunuyor. Plaj kayalıkların arasında, dik bir merdiven ile inilebilmektedir. Bunun dışında bir ulaşım imkânı yoktur. Ayrıca yakınlarında herhangi bir yerleşim yeri, büfe veya alış veriş yapabileceğiniz herhangi bir yer bulmak mümkün değildir. Bu yüzden buraya gelirken mutlak gün boyu ihtiyaç duyabileceğiniz hemen her türlü malzemeleri ve yiyecekleri yanınızda getirmeyi ihmal etmeyin.

Plajın hemen yakınında Mavi Mağara ismi verilen ve çok eski dönemlerde fokların barındığı düşünülen bir doğa harikası daha bulunmaktadır.

Mağaraya karadan ulaşma imkânı olmadığı gibi sadece deniz yolu ile gidebilirsiniz. Eğer plajda yüzmeyi çok fazla düşünmezseniz mağaraya gitmek için tekne turlarını tercih etmenizi öneririz.

Civarda araçlarınızı park edecek herhangi bir nokta yoktur. Bu yüzden buraya kendi aracınız ile gelirseniz aracınızı plajın hemen üzerinde bulunan yol üzerine park etmeniz gerekmektedir. Kaş ile Kalkan arasında çalışan dolmuşları da buraya ulaşmak için kullanabilirsiniz. Yoldan plaja ulaşmanız için toplam 180 adet merdiven inmeniz gerekiyor. Akşam dönerken de bu merdivenleri çıkmanız gerekecek.

Leave a Reply

*

captcha *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.